Entrades

Coneix els premis del Concurs de Pessebres 2021

L’Òptica Mira-Sol, Fundació Salut Plus, Sergi Sanchez i Adrià Pros es proclamen guanyadors de les quatre categories i Infantil Viaró del millor pessebre infantil/juvenil de la novena edició del Concurs de Pessebres que organitza l’Ateneu Santcugatenc en col·laboració amb l’Agrupació de Pessebristes de Sant Cugat. Els pessebres de Rosa Mª Llunell, Josep Casas i Cal Crispin han rebut una Menció d’Honor pels seus pessebres monumentals exposats en finestra.

Enguany, 42 pessebres s’han presentat al concurs competint en les 4 categories establertes: Popular, Artístic, Innovador i Col·lectiu. Una alta participació, tot i que per inscriure’s aquesta edició, a causa de la COVID-19, s’exigia l’enviament de fotografies i vídeos per poder participar.

L’Ateneu ha fet públic els guanyadors en l’acte d’entrega de premis, que enguany, malgrat les circumstàncies, s’ha pogut tornar a fer presencial. Òmnium Cultural Sant Cugat, que una edició més ha col·laborat en el Concurs, ha entregat el Premi infantil i Juvenil a l’escola Infantil Viaró.

El jurat, que ha valorat totes les fotografies i vídeos dels pessebres presentats, ha estat conformat per Jaume Ibars, soci de l’Ateneu i artista plàstic, i Anna Mayol, dissenyadora gràfica.

Els premis seran un seguit de productes gentilesa de la Pastisseria Sàbat, Vins Noé, Òmnium Cultural i l’Ateneu Santcugatenc.

A més a més, volem fer un agraïment especial pels més de 45 pessebres en finestra amb que els santcugatencs i santcugatenques ens han obsequiat durant les dates nadalenques, i que ens han permès ampliar un any més el mapa del recorregut.

MENCIÓ D’HONOR         

  • Rosa Mª Llunell (C/Carme, 17)
  • Josep Casas (C/Sant Jordi, 7)
  • Cal Crispin (C/ Santiago Rusiñol, 25)

COL·LECTIU

  • 3r premi: Centre Pediàtric Can Mora
  • 2n premi: Llar d’Avis de la Parròquia
  • 1r premi: Òptica Mira-sol  

 

PREMI ÒMNIUM (Millor pessebre infantil/juvenil)

  • Escola Infantil Viaró

 

INNOVADOR

  • 3r premi: Bárbara Kisrch
  • 2n premi: Escola Santa Isabel
  • 1r premi: Fundació Salut Plus

 

POPULAR

  • 3r premi: Miquel Ursul
  • 2n premi:Ricard Barba 
  • 1r premi:Sergi Sanchez

 

ARTÍSTIC

  • 3r premi: Roger Cusidó
  • 2n premi: Lluís Navarro
  • 1r premi: Adrià Pros

Guanyadors del VIII Concurs de Pessebres de l’Ateneu Santcugatenc

L’Escola Viaró, Maria Baldrich, Rosa Sagalés i Santi Brustenga es proclamen guanyadors de les quatre categories i Olga Simó del millor pessebre infantil/juvenil de la vuitena edició del Concurs de Pessebres que organitza l’Ateneu Santcugatenc en col·laboració amb l’Agrupació de Pessebristes de Sant Cugat. 

Enguany 33 pessebres s’han presentat al concurs de pessebres que organitza l’Ateneu, tot i les variants del concurs d’enguany que a causa de la COVID-19 calia enviar fotografies i vídeos junt amb la inscripció, i han competit en les 4 categories establertes: Popular, Artístic, Innovador i Col·lectiu. 

En aquest vídeo podem veure els 3 premis per cadascuna de les categories, excepte per la de ‘Popular’ i ‘col·lectiu’, on també hi ha hagut accèssits. Òmnium Cultural Sant Cugat, que un any més ha col·laborat en aquesta edició del Concurs, ha entregat el Premi infantil i Juvenil a Olga Simó. 

 

El jurat, que ha valorat totes les fotografies i vídeos dels pessebres presentats l’han format Andreu Campos, President de l’Agrupació de Pessebristes de Sant Cugat, Jaume Ibars, soci de l’Ateneu i artista plàstic i Anna Mayol, dissenyadora gràfica. 

Els premis seran un seguit de productes gentilesa de la Pastisseria Sàbat, Vins Noé, Òmnium Cultural i l’Ateneu Santcugatenc. 

A més a més, volem fer un agraïment especial pels més de 36 pessebres en finestra amb que els santcugatencs i santcugatenques ens han obsequiat durant les dates nadalenques podent ampliar així el mapa del recorregut any rere any. 

 

COL·LECTIU 

  • Accèssit a la llibreria El Xamfrà 
  • 3r premi: Òptica Mira-sol   
  • 2n premi: Escola Santa Isabel 
  • 1r premi: Escola Infantil Viaró  

 

 PREMI ÒMNIUM (Millor pessebre infantil/juvenil) 

  • Olga Simó 

 

INNOVADOR 

  • 3r premi: Xavier Figueras 
  • 2n premi: Marc Rossell 
  • 1r premi: Maria Baldrich 

 

POPULAR 

  • Accèssit: Rosamaria Rifà 
  • 3r premi: Pepita Tortosa 
  • 2n premi: Miquel Ursul 
  • 1r premi: Rosa Sagalés 

 

ARTÍSTIC 

  • 3r premi: Maria Rosa Llunell 
  • 2n premi:  José Manuel Rodriguez-Arias Garcíai les seves netes Carlota i Blanca 
  • 1r premi: Santi Brustenga